XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 15.09.2019

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. O godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie śś. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

– we wtorek – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa;

– w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski; O godz..18.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.

– w czwartek – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika;

– w piątek – wspomnienie śś. męczenników Andrzeja Kim Taegona, kapłana

i Pawła Chong Hasanga wraz z Towarzyszami;

– w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. W naszej diecezji trwa rok św. Melchiora Grodzieckiego. W tym roku obchodzimy 400 lecie Jego męczeńskiej śmierci. W naszym dekanacie odbędzie się peregrynacja Jego relikwii od 20-22 września w parafii NSPJ w Kętach. Zapraszamy do zapoznania się z programem tych uroczystości-znajduje się on w gablotce oraz na stronie internetowej. Szczególnie zapraszamy w piątek 20 września na 19.00 na uroczyste powitanie relikwii oraz Mszę św. z udziałem kapłanów z dekanatu. Po Mszy Św. będzie czuwanie dla młodzieży z dekanatu-serdecznie zapraszamy.

4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Koszyc na Słowacji, miejsca męczeństwa św. Melchiora Grodzieckiego w sobotę 12 października. W katedrze w Koszycach będzie w tym dniu odprawiona uroczysta Msza Św. dla całej naszej diecezji. Na to wydarzenie z naszej diecezji pojedzie kilka autokarów. Nasza pielgrzymka dołączy w ten sposób do ogólnodiecezjalnej. Bardzo zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Zapisy u p. kościelnego w zakrystii.

5. W sobotę – 28 września – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 8.15. Początek spotkania na miejscu o godz. 10.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej – stacja u Piłata, a o godz. 12,00 Msza św. Bardzo zachęcamy rodziny z naszej Parafii do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce. Zapisy u p. przewodniczącej Krystyny Łubik.

6. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF