XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 1.09.2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Polecajmy w naszych modlitwach poległych w obronie Ojczyzny, wszystkich jej obywateli, prosząc również o pokój. W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po południu o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec w intencji za Ojczyznę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a o godz. 18.00 Msza św. Składka z dzisiejszej pierwszej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na inwestycje w parafii.

  2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek przypada początek roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 będzie dodatkowa Msza św. zarówno dla dzieci i mlodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny Zapraszamy na tę Mszę św. także rodziców i nauczycieli.

– we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w środę – wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek;

– w czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu 19.00-20.00.

– w piątek przypada I-szy piątek miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00;

– w sobotę – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Rano o godz. 6.30 z racji I soboty miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

3. Spowiedź pierwszopiątkowa, a zarazem dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego, odbędzie się w czwartek od godz. 13.30 do 15.00, a w piątek od godz. 16.00 do 18.00. prosimy rodziców, aby dopilnowali u swoich dzieci tego ważnego obowiązku religijnego.

4. W miesiącu wrześniu będziemy udzielać sakramentu chrztu św. w trzecią niedzielę miesiąca, tj. 15 września na Mszy św. o godz. 12.15.

5. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj także Mały Gość Niedzielny.

PrintFriendly and PDF