XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 26.07.2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odmówimy modlitwę za kierowców i poświęcimy pojazdy z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa. Po południu o godz. 17.30 zamiast nieszporów nabożeństwo dla wszystkich babć i dziadków z naszej parafii z okazji wspomnienia świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny, które odchodziliśmy w miniony piątek. Prosimy, aby dziadkowie i babcie przyszli na to nabożeństwo ze swoimi wnukami.

2. W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, kapłana;

– w środę – wspomnienie św. Marty;

– w czwartek – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła;

– w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;

– w sobotę – 1 lipca – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to także I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30.

3. W przyszłą niedzielę – 2 sierpnia – składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

4. Również w przyszłą niedzielę przypada odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, suma odpustowa będzie odprawiana w klasztorze o franciszkanów w Kętach o 12.00. Szczegóły uroczystości są umieszczone na afiszu w gablocie przed kosciołem.

5. Jest organizowana pielgrzymka w dniach od 7-12 września b.r. Program pielgrzymki to: zwiedzanie Warszawy, Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Świętej Lipki, Wilczego Szańca, rejs żeglugą Augustowską, Wigierski Park Narodowy z klasztorem Kamedułów, Wilno z Ostrą Bramą, Szlak Tatarski, Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, Kodeń i zakończenie w Zamościu. Zapisy na pielgrzymkę u pani przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Bulowicach.

6. Ks. proboszcz bardzo serdecznie dziękuje za przygotowanie i przebieg Mszy Świętej Jubileuszowej w ubiegłą niedzielę o 11.00. Bóg zapłać za piękne życzenia od starszych, młodzieży i dzieci i za modlitwę. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Bulowicach, Chórowi parafialnemu, Orkiestrze i wszystkim naszym parafianom.

7. Przypominamy że miesiąc sierpień jest obchodzony jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do zapoznania się z listem na tę okazję- jest on wywieszony w gablotce.

5. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF