XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 9.08.2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św.
  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

– w środę – wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy;

w czwartek – wspomnienie NMP Kalwaryjskiej;

– w piątek – 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane

– w sobotę – 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. taki sam jak w niedzielę. Poświęcenie wianków i ziół na wszystkich Mszach św. W tym dniu przypada 100 rocznica słynnej bitwy warszawskiej – „cudu nad Wisłą” – czyli wojny polsko – bolszewickiej. Modlimy się za Ojczyznę.

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Fatimskim o godz. 17.00

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną pierwszą niedzielę w czasie Mszy św. na cele inwestycyjne w parafii.

  2. W tym tygodniu Uroczystości Kalwaryjskie: W piątek o 15.00 Nieszpory i procesja pogrzebu Matki Bożej, w niedzielę suma odpustowa ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej.

  1. Jest organizowana pielgrzymka w dniach od 7-12 września b.r. Program pielgrzymki to: zwiedzanie Warszawy, Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Świętej Lipki, Wilczego Szańca, rejs żeglugą Augustowską, Wigierski Park Narodowy z klasztorem Kamedułów, Wilno z Ostrą Bramą, Szlak Tatarski, Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, Kodeń i zakończenie w Zamościu. Zapisy na pielgrzymkę u pani przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Bulowicach.

  1. Polecamy prasę katolicką.
  2. W poniedziałek o godz. 16.00 pogrzeb śp. Weroniki Hrapkowicz (Młodzik), we wtorek o godz. 16.00 pogrzeb śp. Adama Chrapkiewicza
PrintFriendly and PDF