VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02.2021

Niedziela 14.02.2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a godz. 16.00 Msza św.

 2. Przez dwa kolejne dni poprzedzające Środę Popielcową, tj. poniedziałek i wtorek, odbywać się będzie w naszym kościele Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Porządek tego nabożeństwa będzie następujący: rano będzie odprawiona Msza św. o godz. 9.00 (intencja z godz. 6.30) i po południu o godz. 16.00 (intencja z 7.00)

 3. Czas między godz. 9.30 a 16.00 jest przeznaczony na prywatną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo prosimy, aby nasi wierni przychodzili w miarę możliwości według wyznaczonego porządku, który jest wywieszony w gablotce przed kościołem. We wtorek o 14.30 będzie pogrzeb śp. Marii Kuśtrowskiej. W tym czasie będzie przerwa w adoracji

 4. W środę –17 lutego – przypada Środa Popielcowa. W tym dniu w całym Kościele Powszechnym rozpoczyna się okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. rano o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o godz. 16.00 i 17.00. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość i Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 5. Zachęcamy naszych wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych lub całkowitej abstynencji przynajmniej na czas Wielkiego Postu.

 6. Zapraszamy naszych wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawi Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 7. W najbliższy piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla starszych, a po niej Msza św. Ten piątek jest w Kościele dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

 8. Informujemy, że nasze doroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się od 4 niedzieli Wielkiego Postu i będą trwały przez niedzielę poniedziałek i wtorek. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży będą za pośrednictwem internetu.

 9. Zachęcamy do skorzystania a materiałów przygotowanych na Wielki Post przez księży naszej diecezji. Już od Środy Popielcowej będą dostępne nagrania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Linki do tych nagrań na stronie parafii.

 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu św.

 1. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF