VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela 09.05.2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiaj po południu o 15.30 nabożeństwo majowe. O 16.00 Msza Święta.

  2. Począwszy od przyszłej niedzieli 16 maja Msza Święta popołudniowa w niedziele będzie odprawiana o godz. 18.00. W Przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o 17.00.

  3. Za tydzień 16 maja w naszej parafii będzie odbywała się Uroczystość I Komunii Świętej na Mszach św. o godz. 9.00 dla klasy IIIb i 10.30 dla klasy IIIa. Bardzo prosimy żeby na te Msze święte przychodzili tylko najbliżsi zainteresowani: rodzice, rodzice chrzestni, dziadkowie. Będzie jeszcze dodatkowa Msza Św. o 12.15 i wieczorna Msza Św. o 18.00. Dzieci komunijne będą zajmowały miejsca w ławkach przed balaskami, rodzice i chrzestni w ławkach stałych w nawie głównej, a wszyscy pozostali wyłącznie w nawach bocznych naszego kościoła. Dzieci komunijne przychodzą na wyznaczoną godzinę prosto do kościoła bez procesji. Po południu o godz. 15.00 bardzo prosimy aby rodzice dzieci I komunijnych przyprowadzili swoje dzieci na nabożeństwo majowe i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego, dzieci niech przyniosą ze sobą świece.

  4. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych będzie w sobotę kl IIIa godz. 8.30, kl IIIb 10.30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na inne godziny.

  5. Dzieci I Komunijne przez cały tzw. „Biały Tydzień” niech przychodzą do kościoła na Msze św. o 18.00 i Nabożeństwo majowe w swoich strojach komunijnych. Prosimy aby rodzice dopilnowali tego zwyczaju.

  6. W liturgii tygodnia:

w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Rano o godz.. 6.30 będzie odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych z modlitwami o urodzaje, a następnie Msza św. o godz. 7.00. Nie będzie procesji. Zapraszamy do licznego udziału.

– w poniedziałek – wspomnienie śś. męczenników Nereusza i Achillesa oraz św. Pankracego, męczennika;

– w czwartek – wspomnienie NMP Fatimskiej;

– w piątek – święto św. Macieja, Apostoła. rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych, a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.

w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia

7. We wtorek o 15.30 pogrzeb śp. Stanisława Kasperka.

8. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF