V NIEDZIELA WIELKANOCNA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 02.05.2021

V Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj po południu o 15.30 nabożeństwo majowe a o 16.00 Msza Święta. Dziś następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  2. Porządek Mszy św. w miesiącu maju w dni powszednie będzie następujący: rano jedna Msza św. o godz. 6.30; wieczorna Msza św. o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

  3. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W ramach nabożeństw majowych podejmiemy tę inicjatywę, łącząc się z sanktuariami maryjnymi na całym świecie. Od ponad roku cały świat walczy z „niewidzialnym wrogiem”. Koronawirus zmienił codzienne życie młodych, starszych i najstarszych. W kolejnym maju przeżywanym w cieniu pandemii pragniemy wraz z Maryją podjąć specjalną misję naszą modlitwą będziemy wspierać się wzajemnie i pamiętać o osobach i intencjach, które nosimy w naszych sercach. Ufamy, że także Matka Boża będzie modlić się za nas.

  4. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. taki sam jak w niedzielę.

– we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;

– w środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;

– w czwartek – święto ŚŚ. Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji I czwartku miesiąca będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00-20.00

– w sobotę – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona polski. W tym dniu o godz. 10.00 w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach ks. bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu klerykom V roku seminarium duchownego; wśród nich naszemu parafianinowi Robertowi Oczkowskiemu. Polecajmy ich naszym modlitwom.

  1. W tym tygodniu przypada I piątek. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź I-piątkowa w piątek od godz. 16.30.

  2. W niedzielę 16 maja odbędzie się w naszej parafii I Komunia Święta na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 10.30. Rodzice tegorocznych dzieci I Komunijnych jako dar ołtarza ufundowali złocenie monstrancji, kustodii i dwóch kielichów. Na ten cel złożyli 2000 zł. Bóg zapłać.

  3. W miesiącu maju będziemy udzielać sakramentu chrztu św. w IV niedzielę miesiąca, t.j. 23 maja, na Mszy św. o godz. 12.15.

  4. Polecamy prasę katolicką. Można jeszcze nabyć zeszłotygodniowy numer Gościa Niedzielnego zawierający artykuł o naszej parafii.

PrintFriendly and PDF