Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 19.06.2011

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Dzisiaj o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, a o godz. 18.00 Msza św.

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

– w środę – wspomnienie św. Romualda opata, w tym dniu przypada zakończenie roku szkolnego. O godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjum. Zapraszamy na te Msze św. także rodziców i nauczycieli. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego

– w czwartek – 20 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. rano o godz. 7.30 i 9.00, a po południu o godz. 17.30 nieszpory, a następnie Msza św. o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka sama jak poprzednie lata, tzn. wyjście procesji na Gościniec w stronę Andrychowa. Za torami kolejowymi procesja przechodzi na Starą Drogę, gdzie będą usytuowane trzy ołtarze w tych samych miejscach co poprzednie lata. Pierwszy ołtarz prosimy, aby przygotowali mieszkańcy Morgi, drugi – mieszkańcy Starej Drogi Górnej, trzeci – mieszkańcy Starej Drogi Dolnej, a czwarty – strażacy. Strażaków też bardzo prosimy o pomoc w zachowaniu porządku i bezpieczeństwa podczas procesji. Jeszcze raz prosimy mieszkańców, którzy w tym roku będą przygotowywali ołtarze na Boże Ciało o zainteresowanie i zaangażowanie budową tych ołtarzy. W samo Boże Ciało prosimy, aby w procesji uczestniczyła jak najliczniejsza rzesza parafian. W procesji niech weźmie udział jak największa ilość dzieci w bieli: przedszkolaki, dzieci I-szo komunijne, dzieci klas III-cich, a także służba liturgiczna, młodzież do niesienia feretronów i chorągwi, poczty sztandarowe, asysta światła. Prosimy, aby na całej trasie procesji domy udekorować kwiatami i emblematami religijnymi. Podczas procesji niech nam towarzyszy modlitwa, skupienie i piękny śpiew. Na procesję prosimy jak zawsze naszą orkiestrę.

– w piątek – 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– w sobotę- wspomnienie św. Paulina z Noli, oraz świętych męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 Koło Gospodyń w Bulowicach będzie obchodziło jubileusz 60 lecia istnienia.

4. Również w przyszłą niedzielę w Domu Kultury w ketach o godz. 16.0o odbedzie się Festyn Maltański. Jest on przeznaczony na wsparcie finansowe Maltańskiej Służby Medycznej opiekującej się pielgrzymami z naszej diecezji.

5. Za tydzień 23 czerwca o godz. 12.00 nasz rodak o. Przemysław Wysogląd odprawi Mszę Świętą na Groniu Jana Pawła II. Zapraszamy.

6. Dziś można złożyć ofiarę do puszki na Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.

7. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF