UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 08.12.2019

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

  1. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św. Dziś od 12.00-13.00 kościół będzie otwarty dla tych wszystkich którzy chcą modlić się w „Godzinie Łaski”

  2. Dzisiaj przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska p.t. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczymy na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najuboższych i wielodzietnych w parafii, a także na inne cele charytatywne. Prosimy, aby każda rodzina w parafii nabyła tę świecę i w ten sposób wspomogła biednych w parafii.

  3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin z naszej parafii oraz dziękujemy darczyńcom. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za pełnienie dyżurów w sklepach oraz rodzicom i nauczycielom za pełnienie opieki. Właścicielom sklepów dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zbiórki.

  4. Zachęcamy do udziału w roratach w dni powszednie o godz. 6.50.

  5. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin;

– w środę – wspomnienie św. Damazego I, papieża;

– w czwartek – wspomnienie NMP z Guadalupe;

– w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy; rano o godz. 6.20 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 6.50 Msza św. roratnia ofiarowana za dusze wypominane.

– w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

6. Przypominamy, że w miesiącu grudniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12.15.

7. W przyszłą niedzielę będzie będzie przed kościołem zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

8. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 20 grudnia. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w poniedziałek 23 grudnia-można już zapisywać tych chorych w zakrystii.

9 . Polecamy prasę katolicką.

10. We wtorek o 13.30 będzie pogrzeb śp. Antoniego Mamicy.

PrintFriendly and PDF