UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 07.06.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 07.06.2020

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Po południu o godz. 17.30 Różaniec, a następnie o godz. 18.00 Msza św. Dzisiaj następuje zmiana tajemnic Różańca.

2. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

– we wtorek – wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła;

– w środę – wspomnienie św. Bogumiła, biskupa;

– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

– w piątek – o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.

– w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy

3. Msze Święte w Boże Ciało będą odprawione o 7.30, 9.00, 11.00. Po Mszy Św. o 11.00 według decyzji Ks. biskupa ordynariusza procesja Eucharystyczna będzie wokół kościoła. Na Procesji nie obowiązuje limit osób. Wszyscy uczestnicy muszą być w maseczkach, bo nie zagwarantujemy odległości 2 m pomiędzy wiernymi. Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za obecność Pana wśród Ludu Bożego przeżywającego czas epidemii. Na Mszę Św. o 11.00 i procesję chcielibyśmy zaprosić dzieci do sypania kwiatów z rodzicami, Służbę Liturgiczną, Poczty Sztandarowe.

O 17.30 nieszpory Eucharystyczne i o 18.00. Msza Święta. Podczas oktawy Bożego Ciała rano o 6.30 Msza Święta o Najświętszym Sakramencie a wieczorem o 18.00 nieszpory Eucharystyczne a po nich Msza Święta. Podczas Oktawy Bożego Ciała ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie procesji rano i wieczór.

4. Sakramentu chrztu świętego udzielać będziemy w miesiącu czerwcu w III niedzielę, tj. 21 czerwca na Mszy św. o godz. 12.15.

5. Składka z dzisiejszej pierwszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Ks. proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim parafianom, którzy w tym trudnym czasie gdy była ograniczona liczba wiernych w kościele wspomagali parafie, aby mogła funkcjonować.

6. Dar krwi będzie można złożyć w przyszłą niedzielę 14 czerwca od 9.00-15.00 w domu katechetycznym przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach.

7. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF