Ogłoszenia – Niedziela 15.01.2017

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 15.01.2017

II   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu o godz. 15.30 nieszpory,
  a o godz. 16.00 Msza św.
 1. Od środy 18 stycznia rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. W tym tygodniu:
  – we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata;
  – w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  – w piątek – wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika oraz  św. Sebastiana, Męczennika;
  – w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o 17.00
 1. Młodzież oazowa kieruje już dzisiaj serdecznie zaproszenie do Parafian na coroczne przedstawienie Misterium Bożego Narodzenia, które odbędzie się w remizie OSP w Bulowicach w sobotę, 21 stycznia o godz. 16.30.
 1. Spotkanie organizacyjne dla osób wybierających się na pielgrzymkę do Rzymu i Włoch odbędzie się w środę 18 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 (ok. godz. 19.00) w kryptach parafii św. Macieja w Andrychowie.
 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Wszystkim naszym Parafianom, których odwiedziliśmy składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za życzliwe przyjęcie, gościnność oraz ofiary kolędowe. Jak co roku przypominamy, że 10% tych ofiar składamy do Kurii Diecezjalnej na potrzeby diecezji. Oprócz tego każdy ksiądz pracujący w Parafii składa rocznie ofiarę w kwocie 2 tys. zł na potrzeby ogólnokościelne, jak: Seminarium Duchowne, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Misje, bratnia pomoc kapłańska i inne. Każdy też ksiądz chodzący po kolędzie ma obowiązek przeznaczyć 20 % z zebranych ofiar na potrzeby Parafii w której pracuje. Przypominamy, że w każdą niedzielę i święto obowiązujące odprawiamy Mszę św. za Parafian.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF