OGŁOSZENIA ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO 31.5.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 31.05.2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. O godzinie 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Oboza.

2. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte będą o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych;

– we wtorek – wspomnienie śś. męczenników Marcelina i Piotra;

– w środę – wspomnienie śś. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu 19.00-20.00

– w piątek – 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek rano i wieczorem. Spowiedź I-piątkowa, odbędzie się w piątek od godz. 16.30.

– w sobotę – wspomnienie św. Norberta, biskupa. Rano o godz. 6.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej z racji I soboty miesiąca.

3. Przypominamy, że od wczoraj nie obowiązuje już limit osób w kościele.
Jednak wszyscy przebywający w świątyni z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki i zachować dystans 2 m. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady. Ks. biskup zaleca aby nadal przyjmować Komunię Świętą na rękę. Począwszy od przyszłej niedzieli dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona tylko do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

4. Jest już możliwość odwiedzin chorych w ich domach. Prosimy aby rodziny zapisały chorych na wizytę I piątkową w zakrystii ponieważ chcemy wiedzieć, którzy chorzy życzą sobie takiej wizyty.

5. Jest możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej dla rodzin zmarłych za których jest sprawowana Eucharystia. Msze święte są odprawiane w kaplicy domowej Braci Albertynów w tygodniu o 7.00 i w niedzielę o 10.00.

6. Do końca czerwca będzie w naszym kościele dodatkowa Msza Święta o 12.15.

7. W przyszłą niedzielę 7 czerwca po Mszy Świętej o 12.15 będzie spotkanie w kościele dla rodziców dzieci I komunijnych.

8. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF