OGŁOSZENIA XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 27.09.2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Od dzisiejszej niedzieli nieszpory będą o 15.30 a Msze Święte popołudniowe o 16.00.

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

– we wtorek – wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

– w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

– w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w tym dniu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym i potrwa do 19.00

– w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

  1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe – od poniedziałku do soboty – będą odprawiane w ten sposób, iż o godz. 17.00 będzie odmawiany różaniec, a bezpośrednio po nim będzie odprawiona Msza św., czyli ok. godz. 17.30. Msza św. poranna będzie zatem tylko jedna o godz. 6.30. Zachęcamy serdecznie do udziału w tegorocznych nabożeństwach różańcowych, zarówno dzieci, młodzież i starszych.

  2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. w I piątek o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30, i wieczorem o godz. 17.30 po nabożeństwie różańcowym. Spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się w piątek od godz.16.00. Odwiedziny chorych z racji I piątku miesiąca będą w piątek od 14.00-16.00

  1. W tym tygodniu również I sobota miesiąca rano o godz. 6.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

  2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci kl. III, przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na Mszę Świętą o 12.15. Ne tę Mszę Świętą zapraszamy również dzieci, które chcą przynależeć do Oazy.

  1. Dziś można złożyć ofiarę do puszki przed kościołem na radio diecezjalne Anioł Beskidów, a w przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca składka przeznaczona będzie na inwestycje i prace w naszej parafii. Przypominamy, że trwa remont chóru kościelnego. Zostało zainstalowanych 7 nowych ławek i położona nowa podłoga z deski barlineckiej. W przyszłym tygodniu ma być położona nowa boazeria na chórze. Zostało też dołożonych 6 klęczników do ławek umieszczonych w przejściach do naw bocznych. Koszt tej inwestycji będzie spory.

  2. Dar krwi, będzie można złożyć w niedzielę, 4 października od godz. 9.00 do 15.00 w domu katechetycznym przy kościele Serca Pana Jezusa w Kętach.

  3. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF