OGŁOSZENIA XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 12.09.2021

XXIV Niedziela Zwykła

——————————————————————————————————

  1. Po południu o godz. 17,30 Nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

  2. Dziś można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.

  3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła;

– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w środę – wspomnienie NMP Bolesnej;

– w czwartek – wspomnienie śś. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

– w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.

  1. Poniedziałek to dzień całodniowej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 8.30. Bardzo prosimy aby w godzinach od 8.30-17.30 w miarę możliwości podjąć Adorację według ustalonego porządku-wywieszonego w gablotce. O 17.30 będzie nabożeństwo eucharystyczne. O godz. 18.00 na zakończenie adoracji będzie Msza Święta za zmarłego ks. Edwarda Brączka w 1 r. śm.

  2. W czwartek 16 września o godz. 17.00 chcemy wspólnie rozpocząć nowy rok duszpastersko formacyjny dla wszystkich grup działających w naszej parafii. Zapraszamy : ministrantów, lektorów, dzieci i młodzież należących do Ruchu Światło Życie. Zapraszamy również grupy dorosłych: Róże Różańcowe, członków kręgu biblijnego, rodziców modlących się za dzieci, chór parafialny, animatorów przygotowujących do bierzmowania. Jednocześnie zapraszamy dzieci oraz dorosłych, którzy chcą dołączyć do jakiejś grupy parafialnej. Po Mszy świętej zapraszamy dzieci i młodzież na wspólne ognisko.

  3. W najbliższą sobotę, czyli 18 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek o godz. 10,00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej – stacja u Piłata, a godz. 12,00 Msza św. Bardzo zachęcamy rodziny z naszej Parafii do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce, parafia nie organizuje wspólnego wyjazdu.

  4. W sobotę 18 września na Mszy Świętej o 18.00 będziemy modlić się razem z pielgrzymami tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z grupy I św. Jana Pawła II.

  5. W przyszłą niedzielę do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet – na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz diecezjalnej rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

  6. 21 września 2021 roku jest organizowana parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisie należy podać pesel i adres zamieszkania. Wyjazd o 8.00 z parkingu przed kościołem. Koszt

PrintFriendly and PDF