OGŁOSZENIA XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.09.2021

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 5.09.2021 r.

XXIII Niedziela Zwykła

—————————————————-

  1. Dzisiaj obchodzimy dzień solidarności z Afgańczykami, modlimy się o zaprzestanie działań zbrojnych i stabilizację sytuacji politycznej w Afganistanie. W przyszłą niedzielę 12 września decyzją ks. biskupa ordynariusza będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.

  2. Dzisiaj następuje zmiana tajemnic żywego różańca. Po południu o godz. 17.30 różaniec przed wystawionym Najśw. Sakramentem połączony z nowenną przed beatyfikacją kard Wyszyńskiego i Róży Czackiej, a o godz. 18.00 Msza św.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika;

– we środę święto Narodzenia Najśw. Marii Panny

  1. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Radę do spraw ekonomicznych.

  2. W najbliższy piątek rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 7.00 Msza św. za zmarłych wypominanych.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XI tydzień wychowania. W tym roku obchodzony pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.

  2. W sobotę 18 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Drogą Krzyżową. O godz. 12.30 Msza Święta, zakończenie o 15.00 nabożeństwem oddania rodzin MB.

  3. Za tydzień w poniedziałek 13 września w naszej parafii będzie Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach adoracji diecezjalnej. Na zakończenie adoracji o godz. 18.00 będzie Msza święta za zmarłego ks. Edwarda Brączka w 1 r. śm.

  1. Polecamy prasę katolicką. Dziś także obok normalnego Gościa Niedzielnego Gość extra z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Róży Czackiej.

PrintFriendly and PDF