OGŁOSZENIA XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.08.2021

OG Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 01.08.2021

XVIII Niedziela Zwykła

—————————————————-

  1. W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. Popołudniu o godz. 17,30 zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najśw. Sakramentem; o godz. 18,00 Msza św.

  2. Jutro 2 sierpnia przypada święto Matki Bożej Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Wierni w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane jest spełnienie trzech warunków: sakramentalna spowiedź, Komunia Św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego. Ponadto wymagane jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jeżeli tego rodzaju dyspozycji brak lub jeżeli powyższe warunki nie będą spełnione, odpust będzie cząstkowy.

Główne uroczystości odpustowe Porcjunkuli w klasztorze OO. Franciszkanów w Kętach. Suma odpustowa o godz. 12,00. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

  1. W tym tygodniu:

– w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;

– w czwartek – wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki

NMP (MB Śnieżnej); w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu 19.00-20.00

– w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. w I piątek o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6,30 i wieczorem o godz. 18,00. Spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się w piątek od godziny 16,30. Odwiedziny chorych od 12.00 do 14.00

W I sobotę miesiąca rano godz.. 6,30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

W miesiącu sierpniu będziemy udzielać sakramentu chrztu św. w III niedzielę miesiąca, tj. 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 12,15.

  1. Przypominamy, że XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej wyrusza w dniu 6 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Msza św. o godz. 8,00.

  2. Dziś można złożyć ofiarę do puszki przed kościołem na poszkodowanych w ostatnich powidziach.

  1. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF