OGŁOSZENIA XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 28.07.2019

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 zamiast nieszporów nabożeństwo dla wszystkich babć i dziadków z naszej parafii z racji wspomnienia świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny, które obchodziliśmy w miniony piątek. Prosimy, aby dziadkowie i babcie przyszli na to nabożeństwo ze swoimi wnukami.

2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Marty;

– we wtorek – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;

– w czwartek – 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; Za racji I czwartku miesiąca zapraszamy na Adorację Sakramentu od 19.00-20.00

– w piątek – 2 sierpnia – przypada święto Matki Bożej Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Wierni w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane jest spełnienie trzech warunków: sakramentalna spowiedź, Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Ponadto wymagane jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jeżeli tego rodzaju dyspozycji brak lub jeżeli powyższe warunki nie będą spełnione, odpust będzie cząstkowy.

Główne uroczystości odpustowe Porcjunkuli w klasztorze OO. Franciszkanów w Kętach. Suma odpustowa o godz. 12,00.

3. W tym tygodniu przypadają I-wszy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź święta w sam piątek od godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę, tj. 4 sierpnia doroczny odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej na Trzonce – Złotej Górce. Suma odpustowa o godz. 12.00.

5. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF