Ogłoszenia VIII niedziela zwykła-3.03.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 3.03.2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie czterdziestogodzinnego nabożeństwo. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a godz. 16.00 Msza św.

2. W tym tygodniu:

– W poniedziałek wspominamy św. Kazimierza królewicza

3. Przez dwa kolejne dni poprzedzające Środę Popielcową, tj. poniedziałek i wtorek, odbywać się będzie w naszym kościele czterdziestogodzinne nabożeństwo. Porządek tego nabożeństwa będzie następujący: rano będzie odprawiona Msza św. o godz. 9.00 (intencje z godz. 6.30), a po południu Msza św. o godz. 17.00. Czas między godz. 9.30 a 17.00 jest przeznaczony na prywatną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo prosimy, aby nasi wierni przychodzili na adorację wg wyznaczonego porządku, który jest wywieszony w gablotce przed kościołem.

4. W środę – 6 marca – przypada Środa Popielcowa. W całym Kościele rozpoczyna się okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. rano o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o godz. 16.00 i 17.00. U Braci Albertynów o godz. 8.00. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość i Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

Zachęcamy naszych wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych lub całkowitej abstynencji przynajmniej na czas Wielkiego Postu.

5. Zapraszamy naszych wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawi Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W najbliższy piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza Święta, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla starszych, a po niej rownież Msza św.

6. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od soboty przed IV niedzielą Wielkiego Postu, czyli od 31 marca do 4 kwietnia.

7. W przyszłą niedzielę o 12.15 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

8. Informujemy naszych parafian, że w ostatnim czasie zostały odnowione stacje Drogi Krzyżowej w naszym kościele-w najbliższy wtorek przed Popielcem będą powieszone 4 pozostałe stacje. wymagały one renowacji, ponieważ były zakurzone i przyniszczone podczas rozbudowy naszego kościoła. Same obrazy zostały odnowione, a ramy na nowo pozłocone. Zachęcam-przyjrzyjcie się im zwłaszcza podczas odprawiania Drogi krzyżowej

9. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF