OGŁOSZENIA V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.05.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 10.05.2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a następnie Msza św. o godz. 16.00. Począwszy od przyszłej niedzieli Msze Święte popołudniowe będą o 18.00

  2. Od dzisiejszej niedzieli będzie dodatkowa Msza Święta o 12.15, tak aby w Eucharystii mogła uczestniczyć większa liczba wiernych.

  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Fatimskim o godz.17.00 w tym dniu będziemy również świętowali 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II.

  4. Za tydzień na Mszy Św. o 12.15 będziemy udzielali sakramentu Chrztu Świętego.

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych – w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

  2. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – wspomnienie śś. męczenników Nereusza i Achillesa;

– w środę – wspomnienie NMP Fatimskiej;

– w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła; Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy wiernych do włączenia się w tą inicjatywę.

– w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika; Patrona Polski.

7. Prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów o maksymalnej ilości wiernych w kościele-1 osoba na 15 m. kwadratowych. Jeżeli przyszło by więcej ludzi do kościoła, niż przewidziane 40 osób to niech uczestniczą we Mszy Św. na zewnątrz kościoła. Głośniki zewnętrzne będą włączone. Bardzo też prosimy o zachowanie 2 metrów odległości, szczególnie podczas przyjmowania Komunii Św. i zakrywania twarzy maseczką. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę, osoby które pragną przyjąć Komunię Świętą do ust, prosimy aby podchodzili na końcu.

PrintFriendly and PDF