OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12.04.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 12.04.2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Dziś Niedziela Wielkanocna, największe święto chrześcijańskie, które przeżywamy przy ogromnych obostrzeniach sanitarnych, nie mogąc nawet uczestniczyć w Eucharystii w kościele. Pan Jezus mówi: „Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, mną gardzi” (Łk 10, 16). Mamy biskupów, którzy w tym trudnym czasie wskazują nam wszystkim jak powinniśmy postępować, mamy wspaniałą władzę świecką na czele z panem Prezydentem, Premierem, Ministrem zdrowia, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie oraz zabiegają przez wydawane przepisy o jak najszybsze ustanie epidemii. Dlatego powinniśmy stosować się bezwzględnie do tych przepisów zarówno kościelnych, jak i świeckich.

  2. Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa ks. biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. Od Niedzieli Wielkanocnej włącznie do niedzieli 19 kwietnia obowiązuje zasada udziału maksymalnie 5 osób w liturgii. Ks. biskup zdecydował, aby we Mszach Świętych uczestniczyła rodzina, która zamówiła intencje, jednak nie więcej niż 5 osób.

  3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o godz. 12.15 Msza św. Po południu w tym dniu nie będzie już ani nieszporów, ani Mszy św.

  4. Od wtorku Msze Św. w kościele będą odprawiane rano o godz. 6.30 i 7.00. We wtorek o godz. 6.30 Msza Św. pogrzebowa za śp. Walerię Bogacz. W tygodniu też prosimy, aby we Mszy św. uczestniczyło tylko do 5 osób.

  5. W naszym kościele została zainstalowana kamera internetowa do przekazywania Mszy św. i nabożeństw. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim zarówno inicjatorom jak i sponsorom tego dzieła. Zostało zebrane na ten cel ok. 10000 zł. Część tych pieniędzy pokryła zakup kamery a pozostałe są przeznaczone na bieżące potrzeby w parafii, szczególnie na kwiaty, którymi udekorowaliśmy kościół na Święta Wielkanocne. W Wielką Środę postawiliśmy przed naszym kościołem nowy krzyż misyjny. Ks. Proboszcz umieścił na nim tabliczkę, że jest jego fundatorem z okazji swojego jubileuszu 50 lecia kapłaństwa.

  6. Informujemy, że termin I komunii Św. będzie ustalony dopiero po ustaniu epidemii.

PrintFriendly and PDF