OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21.04.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 21.04.2019

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o godz. 12.15 Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu w tym dniu nie będzie już ani nieszporów, ani Mszy św. Trzeba przyjść na Mszę św. przed południem. Składka z tego dnia tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

3. Składamy serdeczne podziękowanie Pani Danusi, Panu kościelnemu i młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Osobne podziękowanie składamy naszym strażakom, którzy pełnili straż honorową przy Grobie Pańskim, a także naszej orkiestrze, którą już dziś zapraszamy na nasz odpust parafialny. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary pieniężne na kwiaty do Bożego Grobu. Także podziękowanie za przekazane kwiaty od pana Tadeusza Łaźnego i pani dr. Haliny Łubik-Bachniak. Pani Urszuli Kasprzak dziękujemy za posadzenie i pielęgnację kwiatów w donicach przed kościołem.

4. „Bóg zapłać” także za ofiary pieniężne, składane przy Bożym Grobie, które są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

5. Wszystkim naszym parafianom i gościom dziękujemy za chrześcijańską postawę, modlitwy i obecność w kościele podczas Triduum Paschalnego, życząc na Święta Wielkiej Nocy nadziei, obfitych łask Bożych, pokoju i mocy od Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

6. W przyszłą niedzielę – 28 kwietnia – parafia nasza będzie obchodzić swoją doroczną uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość całą parafię, a szczególnie na Mszę św. odpustową o godz. 11.00, którą odprawi ks. Stanisław Kubień z racji 60 lecia kapłaństwa. Jak co roku prosimy na sumę naszą orkiestrę, asystę światła, dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów i chorągwi oraz poczty sztandarowe.

7. W sobotę wieczorem – w przeddzień uroczystości odpustowych z racji naszego Patrona – odprawimy nieszpory o godz. 17.30, a następnie Mszę św. o godz. 18.00

8. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF