OGŁOSZENIA NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 27.12.2020

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o 12.15. Po południu o 15,30 nieszpory o 16.00 Msza Święta.

2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków.

– w czwartek – 31 grudnia – ostatni dzień Starego Roku. O godz. 16.00 uroczyste Nieszpory ze śpiewem suplikacji: „Przed oczy Twoje, Panie”, „Święty Boże, święty mocny” i hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. z kazaniem. Poczuwajmy się do obowiązku, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie, przeprosić Boga za grzechy i prosić o potrzebne łaski na następny rok.

– W piątek – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych z okazji I piątku miesiąca.

– w sobotę-wspomnienie św. Grzegorza z Nazjanzu. Jest to również I sobota miesiąca, rano o 6.30 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej

3. W tym roku ze względu na obostrzenia nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Pragniemy jednak zaprosić naszych parafian do uczestnictwa w Mszach Świętych połączonych z udzieleniem błogosławieństwa kolędowego rodzinom, których odwiedzamy podczas kolędy. Msze Święte będą odprawiane po południu o godz. 17.00. Prosimy, aby choć jedna osoba z każdego domu przybyła na tę Mszę Świętą. Pod chórem będzie skarbona na ewentualną ofiarę kolędową. Te Msze Święte będą sprawowane dopiero po 17 stycznia ze względu na obowiązującą obecnie kwarantannę narodową:

– 18 stycznia – Całe Aleje

– 19 stycznia – Cały Górny Gościniec

– 20 stycznia – Nideckie Podlesie

– 21 stycznia – Stara Droga Górna (obydwie strony)

– 22 stycznia – Stara Droga Dolna (obydwie strony) z Dębiną i Polami

– 23 stycznia – Buk i Olszyny

– 25 stycznia – Mały Czaniec

– 26 stycznia– Gościniec Dolny (łącznie z domami od granicy z Kęt i obok zamku)

– 27 stycznia- Cała Morga

– 28 stycznia – Cały Rynek

4. Składamy serdeczne podziękowanie paniom, młodzieży, panu kościelnemu za przystrojenie kościoła na święta, oraz ofiarodawcom za gwiazdy betlejemskie dla naszego kościoła. Składamy także podziękowanie naszej orkiestrze za obecność i grę na Pasterce.

5. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF