Ogłoszenia – Niedziela 25.12.2016

Niedziela 25.12.2016

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. Po południu
  o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.
 1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i godz. 12.15 Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu nie będzie ani nieszporów, ani Mszy św. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 1. W tym tygodniu:
  – we wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. rano tylko
  o  godz. 6.30, po której nastąpi poświęcenie wina;
  – w środę – święto Świętych Młodzianków;
  – w piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ksiądz biskup udziela na ten dzień dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  Z okazji tego święta przypominamy, że małżeństwa, które w roku 1992 zawierały sakrament małżeństwa obchodzą w tym nadchodzącym nowym roku srebrny jubileusz małżeński, zaś małżonkowie, którzy w roku 1967 zawierali małżeństwo obchodzą w tym roku złoty jubileusz małżeński. Prosimy, aby dzieci jubilatów pamiętały w modlitwie o rodzicach i zamówili w ich intencji Mszę św.
 1. W sobotę – 31 grudnia – ostatni dzień Starego Roku. O godz. 16.00 uroczyste Nieszpory ze śpiewem suplikacji: „Przed oczy Twoje, Panie”, „Święty Boże, święty mocny” i hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga wysławiamy”. Za publiczne odmówienie tego hymnu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Nieszporach Msza św. z kazaniem. Poczuwajmy się w obowiązku, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie, przeprosić Boga za grzechy i prosić o potrzebne łaski na następny rok.
 1. W przyszłą niedzielę – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój.
 1. Kolęda w tym tygodniu:
  – we wtorek: Olszyny; Morga I
  – w środę: Stara Droga dolna – strona południowa;
  Rynek – strona północna
  – w czwartek: Stara Droga dolna – strona północna;
  Gościniec Dolny – strona   północna (od Kubienia do Dzióbka)
  – w piątek: Rynek – strona południowa (od kościoła po Morgę);
  Stara Droga górna – strona północna
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za przystrojenie kościoła na święta oraz jednemu z ogrodników za gwiazdy betlejemskie. Składamy także serdeczne podziękowanie naszej orkiestrze za obecność i grę na Pasterce.
 1. W piątek 30 grudnia z racji święta Świętej Rodziny w parafii w Kętach Podlesiu będzie modlitwa w intencji rodzin . Rozpocznie się ona Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następnie o 18. Msza Św. zakończona błogosławieństwem każdej rodziny.
 1. Polecamy świąteczną prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF