OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020

Niedziela 22.03.2020

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Przypominamy, że w związku z zagrożeniem epidemią jest zarządzenie, że na Mszach świętych nie może być więcej niż 50 osób. Biskupi proponują, żeby w Eucharystii uczestniczyli tylko ci, którzy zamówili intencje Mszy Św. Pozostali wierni są zwolnieni z obowiązku Mszy Św. niedzielnej. Odwołane są rekolekcje wielkopostne, nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich żali i spowiedzi rekolekcyjne oraz odwiedziny chorych poza wypadkami niebezpieczeństwa śmierci. W naszym kościele w tygodniu Msze Święte będą odprawiane rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Kościół będzie otwarty od godz. 16.00 i w tym czasie pełnimy dyżur w konfesjonale. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

  2. W związku z obecną sytuacją, czasowo zostaje wstrzymany kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” będzie można kupić tylko w tradycyjnych kanałach sprzedaży: kioski, stacje benzynowe. Polecamy skorzystać z darmowego elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego”. Kompletne wydanie jest dostępne na stronie internetowej tygodnika. Zachęcamy także do pobrania pełnego wydania w formacie PDF i wydrukowania w domu, tak aby „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputera.

  3. Od dzisiejszej IV niedzieli Wielkiego Postu będą dostępne nauki rekolekcyjne na stronie naszej diecezji. Zapraszamy do wspólnego wsłuchiwania się w Słowo Boże.

  4. W tym tygodniu:

– w środę – 25 marca – przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitwy w intencji życia ludzkiego, zwłaszcza życia nienarodzonych. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Z racji epidemii można je podjąć indywidualnie w domu np. przed krzyżem. Szczegóły na stronie internetowej Duchowej Adopcji.

  1. Dokładnie dziś przypada 50 rocznica święceń kapłańskich naszego ks. proboszcza. Ks. Józef przyjął święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego metropolity krakowskiego ks. kard Karola Wojtyły w kościele parafialnym w Jabłonce. Polecajmy czcigodnego jubilata naszym modlitwom. Zachęcamy do zapoznania się z kazaniem wygłoszonym w dniu święceń przez kard Wojtyłę. Kazanie jest umieszczone na stronie parafii.

PrintFriendly and PDF