OGŁOSZENIA III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 15.03.2020

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj o godz. 12.15 będzie odprawiona Msza Św., połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu nie będzie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, o godz. 16.00 Msza św.

  2. Ks. Biskup zarządził, aby w Mszach Świętych w niedziele i w tygodniu uczestniczyły tylko te osoby, które zamówiły intencje Mszy Świętej. Jest to związane z obowiązującym restrykcyjnym prawem ograniczającym zgromadzenia do 50 osób. Odnosi się ono również do wszystkich uroczystości religijnych, czyli Mszy Świętych, pogrzebów, ślubów i nabożeństw.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– we środę – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła;

– w czwartek – 19 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. rano o godz. 6.30. Wieczorem o godz. 17.00 na Msza św. podczas której modlimy się w intencji ks. proboszcza w dniu jego urodzin oraz imienin;

– w piątek po południu nie będzie Drogi Krzyżowej, będą Msze Św. O 16.00 i 17.00

  1. Jak słyszeliśmy z komunikatu ks. biskupa ordynariusza tegoroczne rekolekcje wielkopostne w tradycyjnej formie we wszystkich parafiach są odwołane. Można będzie skorzystać z rekolekcji poprzez Diecezjalne Radio Anioł Beskidów oraz na stronie internetowej Diecezji. Szczegółowe informacje podamy na stronie parafii. Rekolekcje będą dostępne od IV Niedzieli Wielkiego Postu.

  2. W przyszłym tygodniu od 23 marca w dni powszednie w naszym kościele Msze Św. będą odprawiane rano o godz.7.00 i po południu o godz. 18.00.

  3. Według zaleceń ks. biskupa nie należy organizować osobnego dnia spowiedzi w parafii, aby uniknąć dużych skupisk ludzi. Prosimy naszych wiernych, aby w okresie Wielkiego Postu korzystali ze spowiedzi w swojej parafii. Zachęcamy żeby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Dyżur w konfesjonale w naszym kościele będzie w dni powszednie w godzinach od 16.00 do 18.00. Aktualne informacje są dostępne na stronie diecezji i stronie naszej parafii.

  4. Odwołana została również zbiórka żywności zaplanowana na 20-21 marca.

  1. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF