OGŁOSZENIA III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 26.04.2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Nasza parafia obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Można w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po południu o 16.00 Msza Święta. Nie będzie nieszporów.

2.W tym tygodniu w liturgii

– w poniedziałek- wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła

– we wtorek- wspomnienie św. Piotra Chanela, kapłana i męczennika; oraz św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana

– w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy;

– w czwartek – wspomnienie św. Piusa V, papieża;

– w piątek – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Wieczorem o godz. 18.00

Msza św. i rozpoczęcie nabożeństw majowych. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych.

– w sobotę Święto Matki Bożej Królowej Polski- przeniesione z 3 maja.

3.W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek rano o godz. 6.30, a wieczorem o godz. 18.00 Msza św., a następnie nabożeństwo majowe. Spowiedź I-piątkowa w sam piątek od godz. 16.30. Porządek Mszy św. w miesiącu maju w dni powszednie będzie następujący: rano jedna Msza św. o godz. 6.30; wieczorna Msza św. o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy do udziału

4.Ksiądz Proboszcz dziękuje za tablicę pamiątkową z okazji jubileuszu kapłaństwa, która została umieszczona we wschodniej nawie przy wejściu. A także dziękuje za wszystkie życzenia nadsyłane przez parafian i za modlitwę. Na zewnątrz są do odebrania pamiątkowe obrazki.

5.Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych liczba osób które mogą uczestniczyć w liturgii zostaje uzależniona od powierzchni kościoła, przeznaczonej na modlitwę, przy zastosowaniu przelicznika – 1 osoba/15 m2 . Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m. Według tych przepisów w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy Świętej 40 osób. Wierni, uczestniczący w liturgii, mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych przepisów.

PrintFriendly and PDF