OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 15.12.2019

III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszki p.t. „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”, a także rozprowadzamy świece Caritas na stół wigilijny. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

  1. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

  1. W liturgii tygodnia:

– w sobotę – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła.

4. We piątek od godz. 8.00 odbywać się będzie spowiedź adwentowa w naszej Parafii. Godziny spowiedzi: przed południem od 8.00 do 12.00, z półgodzinną przerwą o godz. 10.00. Po południu spowiedź święta odbywać się będzie od 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

W czasie spowiedzi będziemy udzielać Komunii świętej. Prosimy skorzystać z tej możliwości, gdyż będzie wystarczająca ilość księży. Każdy będzie mógł się spokojnie wyspowiadać, aby w wigilię z czystym sumieniem zasiąść do stołu wigilijnego i połamać się opłatkiem. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi adwentowej na późniejszą porę.

5. W przyszły poniedziałek – 23 grudnia – chcemy odwiedzić chorych z sakramentalną posługą. Adresy tych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Przypominamy, że w miesiącu grudniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana na Mszy św. o godz. 12.15.

7. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

8. Informujemy, że zabawa opłatkowa będzie 1 lutego 2020 remizie OSP. Zapisy u pani przewodniczącej Krystyny Łubik. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

9. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF