Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 9 wrzesień 2018

Niedziela 09.09.2018

XXIII NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

  1. Po południu o godz. 17.30 nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św.

 

  1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci młodzież i wychowawców.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

– w czwartek- wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

    W tym dniu odbędzie się w naszej parafii Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Wieczystej Adoracji odbywającej się w naszej Diecezji. Rano o 6.30 Msza św. Po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja  przez cały dzień. O godz. 17.30 uroczyste nieszpory o Najśw. Sakramencie, a następnie Msza św. o godz. 18.00. Prosimy, aby w miarę możliwości przychodzić na adorację według wyznaczonego porządku, który jest wywieszony w gablotce przed kościołem.

    – w piątek-rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych, a następnie o godz. 7.00 Msza św. za zmarłych wypominanych.

– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. o 17.00.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną pierwszą niedzielę., które będą przeznaczone na inwestycje parafialne.

 

  1. 6. Serdecznie zapraszamy na diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się ona w sobotę, 22 września. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Zapisy u p. Przewodniczącej Koła Gospodyń. Bardzo zachęcamy zwłaszcza małżonków młodszych jak starszych z Parafii do udziału. Podczas Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

  1. W sobotę 15 września w Bulowicach odbędzie się festyn Maltański. Rozpocznie go Msza Święta w kościele o 16.00. Później na stadionie odbędą się występy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Dochód z festynu jest przeznaczony na wsparcie Maltańskiej Służby Medycznej, opiekującej się pielgrzymami naszej diecezji.

 

  1. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Sołtys wraz z Radą Solecką zapraszają na prelekcję pod tytułem „Bulowice droga do niepodległości, którą wygłosi prof. Paweł Zięba, autor monografii Bulowic. Prelekcja odbędzie się w niedzielę 16 września w zamku Larischów w Bulowicach.

 

  1. W tym tygodniu pogrzeb + Heleny Wieczorek

 

  1. Polecamy prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF