Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 9.07.2017

Niedziela 9.07.2017

XIV Niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św.

 

 1. W tym tygodniu:
  – we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  – w środę- wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,  biskupa i męczennika;
  – w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  – w piątek – wspomnienie św. Kamila de Lellis, kapłana oraz św. Henryka, cesarza; W tym dniu rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.
  – w sobotę- wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła; o godz. 6.30 będzie odprawiona Msza św. o błogosławieństwo Boże w pracach żniwnych

 

 1. Składamy „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w czasie Mszy św. w minioną I niedzielę miesiąca, będą one przeznaczone na inwestycje w parafii

 

 1. W miesiącu lipcu będziemy udzielać sakramentu chrztu św. w przyszłą niedzielę 16 lipca na Mszy św. o godz. 12.15.

 

 1. Pielgrzymi do Fatimy z naszej parafii zakupili figurę Matki Bożej Fatimskiej i ofiarowali dla naszego kościoła. W przyszłą niedzielę 16 lipca przed Mszą św. o godz. 9.00 figura ta zostanie uroczyście wniesiona z plebanii do kościoła. Bardzo prosimy o liczne przybycie na to uroczyste wprowadzenie Matki Bożej Fatimskiej do kościoła. Prosimy aby mamy przyprowadziły dzieci w białych strojach. Na tę uroczystość została zaproszona także nasza orkiestra. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie sobotnie czuwanie 15 lipca o 20.00 połączone z Apelem Jasnogórskim.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Odbędzie się ona od 6-11 sierpnia. Można się zapisywać w zakrystii po każdej Mszy Św. lub na stronie internetowej pielgrzymki. Szczegóły na afiszach w gablocie przed kościołem. Zapisy d 28 lipca.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 

 

PrintFriendly and PDF