Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 7.05.2017

Niedziela 07.05.2017

IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj Siostry Pasjonistki świętują w naszej parafii 150 rocznicę urodzin swojej założycielki Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej, pochodzącej z Bulowic. W związku z tym Siostry podejmują wiele inicjatyw mających na celu przybliżenie wiernym jej postaci. Taką sposobnością były prowadzone przez Siostry katechezy w szkole w Bulowicach przez kilka ubiegłych dni, dzisiaj podczas Mszy Św. przedpołudniowych dają świadectwo swojego powołania. Po południu o godz. 14.00 będzie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynno-błagalna, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Azariasz Hess, kustosz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, nastepuje zmana Tajemnic Żywego Rożańca. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe a o godz. 16.00 Msza św.

 

 1. W liturgii tygodnia:
  – w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  –  w piątek – wspomnienie śś.  męczenników Nereusza i Achillesa oraz św. Pankracego, męczennika; rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych, a godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.
  – w sobotę – wspomnienie NMP Fatimskiej;

 

 1. Począwszy od przyszłej niedzieli – 14 maja – przenosimy porządek Mszy św. popołudniowej w niedzielę na późniejszą godzinę, tj. na godz. 18.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na pomoc mieszkańcom Syrii zostało zebrane 3000 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę można wesprzeć ofiarą do puszki radio diecezjalne Anioł Beskidów.

 

 1. Prosimy wszystkie osoby zapisane na wycieczkę do Grecji o wpłacanie zaliczki w wysokości 450 zł do 9 maja 2017 r.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF