Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 5 XI 2017

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 05.11.2017

XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA

—————————————————-

 

W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. Na godzinę 15.00 zapraszamy do kościoła członków wszystkich Róż Różańcowych na wspólne spotkanie. O 15.30 zostanie odmówiony różaniec z wypominkami, a o godz. 16.00 Msza św.

 

W tym tygodniu:

– w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów na świecie.

  – w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.

   – w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours w tym dniu 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po okresie zaborów. Poczuwajmy się do obowiązku modlitwy w intencji Ojczyzny. W tym dniu zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

 

   W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Św. dla dzieci klas III     przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

 

Sakramentu chrztu w miesiącu listopadzie udzielać będziemy w III    niedzielę, tj. 19 listopada na Mszy św. o godz. 12.15.

 

    Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego o sile modlitwy    różańcowej. ten film będzie wyświetlany w naszym kościele w piątek i w sobotę po wieczornej Mszy Św. (ok. 18.15)

 

Polecamy prasę katolicką.

 

PrintFriendly and PDF