Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 5 sierpień 2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 05.08.2018

XVIII Niedziela Zwykła

 

  1.   Dzisiaj następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po południu o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a o godz. 18.00 Msza św.

 

  1.   W tym tygodniu:

– w poniedziałek – 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego;

– we wtorek – wspomnienie śś. męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy oraz św. Kajetana, kapłana i bł. Edmunda bojanowskiego, kapłana;

– w środę – wspomnienie św. Dominika, kapłana;

– w czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy; rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.

– w piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

– w sobotę – wspomnienie św. Klary

 

  1.  W poniedziałek 6 sierpnia w Hałcnowie, w bazylice Matki Bożej Bolesnej o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie XXI Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górą.

 

  1.  W sierpniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w trzecią niedzielę miesiąca, tj. 19 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.15.

 

  1.   Składka z dzisiejszej pierwszej niedzieli przeznaczona jest inwestycje w parafii

 

  1.  Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza na pierwsze spotkanie cyklu: Projekt Niepodległość PL. We wtorek 7 sierpnia o godz. 17.00 w siedzibie muzeum (Kęty Rynek 16) dr. Seweryn Gładysz wygłosi prelekcję „Wielka Wojna a sprawa Polska. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Zapraszamy

 

  1. Uległa zmianie godzina wyjazdu pielgrzymki do Gietrzwałdu. Wyjazd będzie godzinę później czyli o 7.00. Można się jeszcze zapisywać są wolne miejsca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Polecamy prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF