Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 31 Grudzień 2017

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela 31.12.2017
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dzisiaj w ostatni dzień Starego Roku o godz. 16.00 uroczyste Nieszpory ze śpiewem suplikacji: „Przed oczy Twoje, Panie”, „Święty Boże, święty mocny” i hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. z kazaniem. Poczuwajmy się w obowiązku, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie, przeprosić Boga za grzechy i prosić o potrzebne łaski na następny rok.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy również święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z okazji tego święta przypominamy, że małżeństwa, które w roku 1993 zawierały sakrament małżeństwa obchodzą w tym nadchodzącym nowym roku srebrny jubileusz małżeński, zaś małżonkowie, którzy w roku 1968 zawierali małżeństwo obchodzą w tym roku złoty jubileusz małżeński. Prosimy, aby dzieci jubilatów pamiętały w modlitwie o rodzicach i zamówili w ich intencji Mszę św.

W tym tygodniu w liturgii:
– W poniedziałek– 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.
– We wtorek wspomnienie śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.
– W piątek przypada I-szy piątek miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.
– w sobotę – 6 stycznia – obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli Msze Święte tak jak w niedzielę.

Kolęda w tym tygodniu:
– we wtorek– 2 stycznia: Gościniec Dolny – strona południowa (od Śpilów po cmentarz), oraz: Rynek – strona południowa (od kościoła po Morgę)
– w środę – 3 stycznia: Stara Droga – Pola pocz. na Dębinie, oraz: Stara Droga dolna – strona południowa
– w czwartek – 4 stycznia: Rynek – strona południowa (od cmentarza po kościół), oraz: Morga II
– w piątek – 5 stycznia: Mały Czaniec

5. W sobotę 6. I o 17.00 odbędzie się koncert w wykonaniu scholi parafialnej oraz chóru Adalbert. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

6. W środę o 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF