Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 30 września 2017

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela 01.10.2017
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 16.00 Msza św.

W tym tygodniu:
– w poniedziałek – wspomnienie śś. Aniołów Stróżów;
– w środę – wspomnienie św. Franciszka Asyżu;
– w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– w piątek – wspomnienie św. Brunona, kapłana; to również I piątek miesiąca spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od 13.30-15.00, oraz w piątek od 16.00
– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, przypada I pierwsza sobota miesiąca, Msza Św. Wotywna o Niepokalanym Sercu NMP rano o 6. 30

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w październiku – od poniedziałku do soboty – o godz. 17.00 będziemy odmawiali różaniec, po nabożeństwie będzie odprawiona Msza św.

4. W przyszłą niedzielę – 8 października – Msza św. o godz. 12.15 dla dzieci i rodziców klas III. Po tej Mszy św. odbędzie poświęcenie różańców. Natomiast spotkanie z rodzicami młodzieży klas III gimnazjum dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w niedzielę 15 października po Mszy św. o godz. 11.00 w salce parafialnej.

5. Jest organizowana ogólnopolska akcja „Różaniec do granic” polega ona na tym, że wokół granic naszego kraju zgromadzą się ludzie i wspólnie będą uczestniczyli w Eucharystii i odmawiali różaniec. Z naszej parafii będzie możliwość wyjazdu autokarem na to wydarzenie. Udamy się na granicę do Rycerki Górnej. Wyjazd z parkingu o 8.45. Można się zapisywać u pani przewodniczącej Krystyny Łubik.

6. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze rolnicze cena 25 zł, przed kościołem są dostępne kalendarze ścienne w cenie 10 zł.

7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.

8. Sakramentu chrztu św. będziemy udzielali w niedzielę 15 października na Mszy św. o 12.15

9. W związku ze zbliżającym się synodem biskupów do młodych ludzi w wieku 16-29 lat została skierowana ankieta, prosimy, aby w miarę możliwości wypełnić tę ankietę. Jest ona dostępna w wersji elektronicznej. Adres strony internetowej jest podany w gablotce.

10. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF