Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 30.07.2017

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 30.07.2017

XVII Niedziela Zwykła

 

 1. Po południu o godz. 17.30 zamiast nieszporów nabożeństwo dla wszystkich babć i dziadków z naszej parafii z racji wspomnienia świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny, które odchodziliśmy w ubiegłą środę. Prosimy, aby dziadkowie i babcie przyszli na to nabożeństwo ze swoimi wnukami.

 

 1. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
  – we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa  i doktora Kościoła; Zachęcamy do podjęcia w tym miesiącu abstynencji od alkoholu, oraz do modlitwy w intencji uzależnionych
  – w środę – 2 sierpnia – przypada święto Matki Bożej Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Wierni w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane jest spełnienie trzech warunków: sakramentalna spowiedź, Komunia Św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego. Ponadto wymagane jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jeżeli tego rodzaju dyspozycji brak lub jeżeli powyższe warunki nie będą spełnione, odpust będzie cząstkowy.

  Główne uroczystości odpustowe Porcjunkuli w klasztorze OO. Franciszkanów w Kętach. Suma odpustowa o godz. 12,00; o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie odpustu. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

  – w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

 

 1. W tym tygodniu przypadają I-wszy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź święta w sam piątek od godz. 16.00. W sobotę – rano o godz. 6.30 i Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, tj. 6 sierpnia doroczny odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej na Trzonce – Złotej Górce. Msza św. będzie odprawiona o godz. 12.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę wyruszy z Hałcnowa piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 8.00

 

 1. W przyszłą I niedzielę miesiąca – składka przeznaczona na potrzeby inwestycji w parafii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 

PrintFriendly and PDF