Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 30.04.2017

Niedziela 30.04.2017

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

 

Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiary do puszki na rzecz potrzebujących w Syrii.

 

Porządek Mszy św. w maju będzie następujący: rano jedna Msza św. o godz. 6.30; wieczorna Msza św. o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, szczególnie dzieci i młodzież oraz starszych.

 

W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – 1 maja – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.

– we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; oraz św. Zygmunta, króla;

– w środę –- 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. taki sam jak  w niedzielę, z tym że po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe,
a o godz. 16.00 Msza św.

– w czwartek –4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, Msza św. w intencji strażaków będzie odprawiona 3 maja o 11.00

– w sobotę  – 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

 

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek rano o godz. 6.30, a wieczorem o godz. 18.00 Msza św., a następnie nabożeństwo majowe.  Spowiedź I-piątkowa w sam piątek od godz. 16.30. W  sobotę rano o godz. 6.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

 

W przyszłą niedzielę 7 maja Siostry Pasjonistki będą świętowały w naszej parafii 150 rocznicę urodzin swojej założycielki Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej, pochodzącej z Bulowic. W związku z tym Siostry podejmują wiele inicjatyw mających na celu przybliżenie wiernym jej postaci. Taką sposobnością będą prowadzone przez Siostry katechezy w szkole w Bulowicach, a w niedzielę 7 maja podczas Mszy Św. przedpołudniowych dadzą świadectwo swojego powołania. Po południu o godz. 14.00 będzie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynno-błagalna, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Azariasz Hess, kustosz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakatach.

 

W tym tygodniu z racji święta nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego

 

W miesiącu maju będziemy udzielać sakramentu chrztu św. w IV niedzielę miesiąca, tj. 28 maja, na Mszy św. o godz. 12.15.

 

Składka w przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca jest przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

Polecamy prasę katolicką.

 

PrintFriendly and PDF