Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 3.12.2017

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 3.12.2017

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Przez cały Adwent odprawiamy w naszym kościele Roraty, w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 6.50. Roraty będą się kończyć na tyle wcześniej, żeby dzieci zdążyły do szkoły na lekcje. Tegoroczne rozważania będą poświecone św. Józefowi. Dzieci będą otrzymywały na Roratach kolorowe obrazki. Zachęcamy do licznego udziału w tegorocznych Roratach, zarówno dzieci, jak i starszych.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 15.30 zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a o godz. 16.00 Msza św.

 

 1. W tym tygodniu:

– we poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. O godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji górników z naszej parafii, na którą zapraszamy także ich rodziny;

– w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

– w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00  i popołudniu o godz. 16.00 i 17.00. Msza św. u Braci Albertynów o godz. 8.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o 12.15 dla dzieci przygotowujących się do I komunii Świętej i ich rodziców

 

 1. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego wyjątkowo o 16.00.

 

 1. W grudniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12.15.

 

 1. Począwszy od dzisiejszej niedzieli przez wszystkie niedziele Adwentu młodzież oazowa będzie sprzedawała ciastka. Dochód będzie przeznaczony na ich cele. Zachęcamy do wsparcia.

 

 1. W sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem dla zapisanych wcześniej dzieci.

 

 1. KGW zaprasza na kiermasz dekoracji świątecznych, który odbędzie się 10 grudnia o godz. 8.30 w świetlicy naprzeciw kościoła.

 

 1. Już w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rozprowadzanie świec na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polskiej p.t. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 

PrintFriendly and PDF