Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 3.09.2017

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela 3.09.2017
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
—————————————————

W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po południu o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a o godz. 18.00 Msza św.

W tym tygodniu:
– w poniedziałek – wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek; W tym dniu przypada początek roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza św. zarówno dla uczniów Szkoły Podstawowej, jak i uczniów Gimnazjum. Zapraszamy na tę Mszę św. także rodziców i nauczycieli.
– w czwartek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika;
– w piątek- święto Narodzenia NMP, o 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwa za zmarłych, o 7.00 Msza Święta za zmarłych wypominanych
– w sobotę – 8 września – wspomnienie św. Piotra Klawera

3. W sobotę – 16 września – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Początek spotkania na miejscu o godz. 10,00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej – stacja u Piłata, a godz. 12,00 Msza św. Zapisy u p. Przewodniczącej Koła Gospodyń. Bardzo zachęcamy rodziny z naszej Parafii do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce.

4. Koło Gospodyń w Bulowicach zaprasza członkinie kola, członków kółka rolniczego oraz mieszkańców Bulowic na pielgrzymkę do Hałcnowa w dniu 8 września. Wyjazd o 8.30 z parkingu przy kościele. Zapisy do 6 września u pani przewodniczącej. Z racji tych pielgrzymek nie będzie wyjazdu a czuwanie do Hałcnowa we wrześniu.

5. Zapraszamy wszystkie dzieci które uczestniczyły w formacji oazowej przed wakacjami na spotkanie w niedzielę o godz. 10.00 w salce parafialnej. O godz. 11.00 włączą się w przygotowanie oprawy Mszy Świętej. Następnie będzie dla nich krótkie spotkanie na salkach. Zapraszamy również nowych chętnych.

6. We wrześniu będziemy udzielać sakramentu chrztu św. w trzecią niedzielę miesiąca, tj. 17 września na Mszy św. o godz. 12.15.

7. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich będzie odnowienie aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8 września 1946 r. kiedy to na Jasnej Górze biskupi pod przewodnictwem Prymasa polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższy piątek 8 września w Święto Narodzenia NMP w łączności z całym Kościołem w Polsce, po każdej Mszy Świętej ponowimy akt zawierzenia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF