Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 27 Maj 2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 27.05.2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

  1.   Dzisiaj o godz. 12.15 dodatkowa Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św.   

     Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

– w środę – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika patrona naszej diecezji

– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. rano o godz. 7.30 i 9.00, a po południu o godz. 17.30 nieszpory, a następnie Msza św. o godz. 18.00.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka sama jak poprzednie lata, tzn. wyjście procesji na Gościniec w stronę Andrychowa. Za torami kolejowymi procesja przechodzi na Starą Drogę, gdzie będą usytuowane trzy ołtarze w tych samych miejscach co poprzednie lata. Pierwszy ołtarz prosimy, aby przygotowali mieszkańcy Rynku; drugi – mieszkańcy Aleji; trzeci – mieszkańcy Nideckiego Podlesia; a czwarty – strażacy. Strażaków też bardzo prosimy o pomoc w zachowaniu porządku i bezpieczeństwa podczas procesji. Jeszcze raz prosimy mieszkańców, którzy w tym roku będą przygotowywali ołtarze na Boże Ciało o zainteresowanie i zaangażowanie budową tych ołtarzy. W samo Boże Ciało prosimy, aby w procesji uczestniczyła jak najliczniejsza rzesza parafian. Tu specjalny apel do młodzieży uczącej się i pracującej, aby wzięła udział w procesji Bożego Ciała, a tym samym wraz z innymi publicznie wyznała swoją wiarę. W procesji niech weźmie udział jak największa ilość dzieci w bieli: przedszkolaki, dzieci I-szo komunijne, dzieci klas IV, a także służba liturgiczna; prosimy młodzież do niesienia feretronów i chorągwi oraz zapraszamy poczty sztandarowe i asystę światła. Prosimy, aby na całej trasie procesji domy udekorować kwiatami i emblematami religijnymi. Podczas procesji niech nam towarzyszy modlitwa, skupienie i piękny śpiew. Na procesję prosimy jak zawsze naszą orkiestrę.

 

– w piątek –pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00

– w sobotę – 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika, to również I sobota miesiąca. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

 

  1.   Do następnego czwartku będzie trwała Oktawa Bożego Ciała. Codziennie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła rano o 6.30, a później Msza Św. Natomiast po południu o godz. 18.00 będą odprawione nieszpory eucharystyczne, litania do Serca Pana Jezusa, a potem procesja wokół kościoła i  Msza św.

 

  1. Dziękujemy za dar ołtarza od rodziców młodzieży bierzmowanej.

 

  1. W przyszłą niedzielę 3 czerwca o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka ku czci św.  Jana Sarkandra w do Skoczowa. Zapraszamy, można się jeszcze zapisywać.

 

 

  • Polecamy prasę katolicką.

 

 

PrintFriendly and PDF