Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 24 Grudzień

Niedziela 24.12.2017
IV NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj przypada Wigilia Bożego Narodzenia, z tej racji nie będzie Mszy Św. o 16.00. Zachowajmy post od pokarmów mięsnych. O godz. 24.00 Pasterka. Pół godziny przed Pasterką zostanie odśpiewana Jutrznia o Bożym Narodzeniu. na pasterkę tradycyjnie zapraszamy naszą orkiestrę. Zachęcamy do licznego i pobożnego udziału. Wierni, którzy na Pasterce przyjmują Komunię św., mogą po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na diecezjalny fundusz obrony życia dzieci nienarodzonych.

W poniedziałek – 25 grudnia – uroczystość Bożego Narodzenia.

We wtorek 26 grudnia – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, a o godz. 12.15 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. Nie będzie Mszy świętej popołudniowej.

W środę– 27 grudnia – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; na Mszy św. o 7.00 poświęcenie wina.

W czwartek – 28 grudnia – święto śś. Młodzianków, męczenników.

Zachęcamy naszych wiernych do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia, oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych jak: łamanie się opłatkiem, modlitwa, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólny rodzinny śpiew kolęd.

W przyszłą niedzielę – 31 grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To również ostatni dzień Starego Roku. O godz. 16.00 uroczyste Nieszpory ze śpiewem suplikacji: „Przed oczy Twoje, Panie”, „Święty Boże, święty mocny” i hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. z kazaniem. Poczuwajmy się w obowiązku, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie, przeprosić Boga za grzechy i prosić o potrzebne łaski na następny rok.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 2300 zł.

Można jeszcze zakupić świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary z tych świec będą przeznaczone na paczki dla ubogich rodzin.

Składamy serdeczne podziękowania panu kościelnemu, młodzieży i trzem Paniom: Danucie, Urszuli i Małgorzacie oraz innym osobom, które przystroiły i przygotowały kościół na święta Bożego Narodzenia. Osobne podziękowanie panu Łaźnemu za ofiarowanie gwiazd betlejemskich do naszego kościoła.

Kolęda w tym tygodniu:
– w środę – 27 grudnia: Gościniec Górny – strona północna od p. Niklowej
oraz początek ul. Świerkowej do Wiesława Zielińskiego, oraz Aleje – strona północna – od pp. Kruczałów do p. Malarzowej
– w czwartek – 28 grudnia: Buk, oraz Aleje – strona północna – od pp. Migodów do p. Molkowej
– w piątek – 29 grudnia: Stara Droga górna – strona południowa oraz Aleje – strona południowa
– w sobotę – 30 grudnia: Gościniec Górny – strona południowa do ul. Skotnica oraz Morga III

Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj gość Niedzielny, Niedziela i Źródło wydane są w podwójnym numerze. Cena również podwójna

PrintFriendly and PDF