Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 23.04.2017

Niedziela 23.04.2017

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 

 1. Dzisiaj nasza parafia obchodzi swoją doroczną uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Dziś można w naszym kościele uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, a o godz. 16.00 Msza św.

 

 1. W liturgii tygodnia:
  – w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Patrona naszej Parafii. Msze św. w tym dniu będą odprawione: rano i wieczorem o godz. 18.00. Zapraszamy.
  – we wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty. Rano o godz. 6.30 odprawimy procesję błagalną o urodzaje z litanią do Wszystkich Świętych, a potem Msza św.;
  – w piątek – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignon de Montfort , kapłana, oraz św. Piotra Chanela, kapłana i męczennika
  Również w piątek 28 kwietnia – rozpoczynają się czuwania modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Hałcnowie, trwające od kwietnia do października. Zachęcamy do udziału w tym tradycyjnym pielgrzymowaniu naszej parafii do Hałcnowa. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 18.15;
  – w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na pomoc potrzebującym w Syrii.

 

 1. 27 kwietnia jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę, zapisy u p. przewodniczącej Krystyny Łubik.

 

 1. W najbliższym czasie, w niedzielę 7 maja Siostry Pasjonistki będą świętowały w naszej parafii 150 rocznicę urodzin swojej założycielki Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej, pochodzącej z Bulowic. W związku z tym Siostry podejmują wiele inicjatyw mających na celu przybliżenie wiernym jej postaci. Taką sposobnością będą prowadzone przez Siostry katechezy w szkole w Bulowicach, a w niedzielę 7 maja podczas Mszy Św. przedpołudniowych dadzą świadectwo swojego powołania. Po południu o godz. 14.00 będzie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynno-błagalna, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Azariasz Hess, kustosz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 

PrintFriendly and PDF