Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 22 kwietnia 2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 22.04.2018

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

  • Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby Bożej. Przy tej okazji polecajmy Bogu w modlitwach kleryka Roberta z naszej parafii, który odbywa formację do kapłaństwa, oraz Diakona Przemka, który wkrótce przyjmie święcenia kapłańskie.

 

 

 

  • Dzisiaj po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

 

 

 

  • W liturgii tygodnia:

 

– w poniedziałek – 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Patrona naszej Parafii. Msze św. w tym dniu będą odprawione: rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.  Zapraszamy.

– we wtorek – wspomnienie św. Fidelisa, kapłana i męczennika;

– w środę – święto św. Marka, Ewangelisty. Rano o godz. 6.30 odprawimy pod krzyżem modlitwy o urodzaje z litanią do Wszystkich Świętych, a potem Msza św.;

– w piątek – 27 kwietnia – rozpoczynają się czuwania modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Hałcnowie, trwające od kwietnia do października. Zachęcamy do udziału w tym tradycyjnym pielgrzymowaniu naszej parafii do Hałcnowa. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 18.15;

 

 

  • W sobotę wieczorem – w przeddzień uroczystości odpustowych z racji naszego Patrona – odprawimy nieszpory o godz. 17.30, a następnie Mszę św. o godz. 18.00.

 

 

 

  • W przyszłą niedzielę – 29 kwietnia – parafia nasza będzie obchodzić swoją doroczną uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość całą parafię, a szczególnie na Mszę św. odpustową o godz. 11.00. Jak co roku prosimy na sumę naszą orkiestrę, asystę światła, młodzież do niesienia feretronów i chorągwi oraz poczty sztandarowe.

 

 

 

  • W czwartek odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy – wyjazd autobusu z parkingu koło kościoła o godz. 7.30.

 

 

 

  • Jest organizowany z naszej parafii wyjazd na spotkanie młodzieży odbywające się na polach lednickich.. Wyjazd 2 czerwca w sobotę, powrót w niedzielę 3 czerwca w godzinach porannych. Koszt 100 zł. Można się zapisywać w zakrystii do 13 maja. Zapraszamy. Więcej informacji na stronie: Lednica 2000

 

 

 

  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na radio diecezjalne Anioł Beskidów. Zebrano 1100 zł.

 

 

 

  • Dyrekcje szkół im. Mikołaja Kopernika oraz im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach zapraszają 24 kwietnia na dni otwarte uczniów klas 3. Szczegółowe informacje na stronach internetowych szkół.

 

 

 

  • Polecamy prasę katolicką.

 

 

PrintFriendly and PDF