Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 21 października

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 21.10.2018

XXIX Niedziela Zwykła

 

  • Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy polecać sprawy misji zwłaszcza podczas modlitwy różańcowej w tym tygodniu.

 

 

 

  • Dzisiaj o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu św. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 16.00 Msza św.

 

 

 

  • W tym tygodniu:

 

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na montaż słowno muzyczny, który przygotowała młodzież. Rozpoczęcie o 16.30 w kościele. Bezpośrednio po nim Różaniec.

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana oraz św. Józefa Bilczewskiego, biskupa;

– w środę – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa;

– w piątek – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku czuwanie do Hałcnowa. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 18.15.

 

  1.   W przyszłą niedzielę, tj. 28 października przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewanie hymnu dziękczynnego: „Ciebie Boga wysławiamy…”.

 

  1.  Dziś przeżywamy III Diecezjalny Dzień Modlitwy za Rodziny. Odbywa się on w Parafii w Kętach na Podlesiu. o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja, spotkanie przy stole o 17.00 Msza Święta w intencji rodzin.

 

  1.    Informujemy, że zbiórka do puszki z Dnia Papieskiego z ubiegłej niedzieli wyniosła 2300 zł. Bóg zapłać za ofiary, które zostaną przekazane na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

 

  1. W tych dniach przygotowujemy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Bardzo prosimy, abyśmy porządkując groby swoich bliskich nie zanieczyszczali grobów obcych. Śmieci należy składać wyłącznie do pojemników. Składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” tym, którzy zarządzają naszym cmentarzem, troszczą się o porządek na cmentarzu, o kaplicę, alejki, wywóz śmieci itp. W kancelarii parafialnej będziemy przyjmować na wypominki roczne i kilkurazowe.

 

  1.  Zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Francji na spotkanie popielgrzymkowe w poniedziałek 29 października o 18.00 w świetlicy naprzeciw kościoła.

 

  1.   Polecamy prasę katolicką.

 

PrintFriendly and PDF