Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 21.05.2017

VI Niedziela 21.05.2017

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę porządek Mszy św. będzie następujący: o godz. 7.30, 9.00, natomiast o godz. 10.00 Msza św. I-Komunijna i jeszcze Msza św. o godz. 12.00. U Braci Albertynów dzisiaj Msza św. o godz. 11.30.

 

 

 1. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe dla dzieci I-szo komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe dla starszych i o godz. 18.00 Msza św.

 

 

 

 1. W ciągu tzw. „Białego Tygodnia” dzieci I-szo komunijne przychodzą codziennie do kościoła w swoich strojach komunijnych na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe, z tym, że jutro wyjątkowo ze względu na bierzmowanie w parafii dzieci przyjdą na godz. 16.00 na Mszę Św. i nabożeństwo.

 

 

 

 1. Jutro ks. Biskup Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i najbliższych krewnych na tę uroczystość.

 

 

 1. W tym tygodniu:
  – we poniedziałek – wspomnienie św. Rity, zakonnicy
  – w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  – w czwartek – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła, a także św. Grzegorza VII, papieża i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy.
  – w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana- w tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
  – w sobotę- wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

 

 1. W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Rano o godz. 6.30 odprawimy pod krzyżem modlitwy o urodzaje z litanią do Wszystkich Świętych, a potem Msza św. Prosimy o liczny udział.

 

 

 1. W piątek 26 maja czuwanie w Hałcnowie, szczególne zapraszamy na to czuwanie   mamy w dniu ich święta. Wyjazd z parkingu o 18.15.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękne przygotowanie tej uroczystości i wystrój kościoła. Informujemy naszych parafian, że rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych ofiarowali monstrancję z kustodią do naszego Kościoła, zaś rodzice młodzieży bierzmowanej złożyli sumę pieniężną na cele kościelne. Bóg zapłać.

 

 1. Wspólnota Galilea przy parafii św. Stanisława BM w Andrychowie zaprasza na kurs „Nowe Życie” w dniach 26-28 maja br. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj także Mały Gość Niedzielny.

 

PrintFriendly and PDF