Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 21.01.2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 21.01.2018

III   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

 

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czego Bóg od nas oczekuje?” i trwać będzie do piątku.

 

 1. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie błogosławionych męczenników Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy;
  – we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  – w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  – w czwartek – wspomnienie śś. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  – w piątek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  – w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

 

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Wszystkim naszym Parafianom, których odwiedziliśmy składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za życzliwe przyjęcie, gościnność oraz ofiary kolędowe. Jak co roku przypominamy, że 10% tych ofiar składamy do Kurii Diecezjalnej na potrzeby diecezji. Oprócz tego każdy ksiądz pracujący w Parafii składa rocznie ofiarę w kwocie 6 tys. zł na potrzeby ogólnokościelne, jak: Seminarium Duchowne, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Misje, bratnia pomoc kapłańska i inne. Każdy też ksiądz chodzący po kolędzie ma obowiązek przeznaczyć 20 % z zebranych ofiar na potrzeby Parafii w której pracuje. Przypominamy, że w każdą niedzielę i święto obowiązujące odprawiamy Mszę św. za Parafian.

 

 1. Koło Gospodyń Wiejskich w Bulowicach serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na tradycyjną zabawę opłatkową, która odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 27 stycznia godz.. 18.00 w remizie OSP w Bulowicach. Cena 100 zł. od osoby. Bilety do nabycia u pani przewodniczącej Krystyny Łubik. Więcej informacji na plakatach.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF