Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 20 Maj 2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 20.05.2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

  • W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

 

 

 

  • Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe dla dzieci I-szo komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. (biały tydzień). Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

 

 

 

  • Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. rano o godz. 7.00 i 9.00; po południu o godz. 17.00 i 18.00; u Braci Albertynów o godz. 7.00. Msza św. o godz. 17.00 w intencji miejscowego koła PSL.

 

– we wtorek – wspomnienie św. Rity, zakonnicy;

w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w piątek – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła, a także św. Grzegorza VII, papieża i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy.

– w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana

 

 

  • W przyszłą niedzielę, tj. 27 maja, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 

 

  • Również w przyszłą niedzielę – na Mszy św. o godz. 9.00 dzieci klas IV będą uroczyście obchodzić rocznicę I-szej Komunii św. Dodatkowa Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu świętego o godz. 12.15.

 

 

 

  • W związku z tym w czwartek – 24 maja – od godz. 17.00 odbędzie się spowiedź św. dzieci klas IV-ich, a także ich rodziców, rodziców chrzestnych i rodzeństwa. Prosimy nie odkładać tej spowiedzi na inną porę. O godz. 19.00 będzie nabożeństwo pokutne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i spowiedź święta.

 

 

 

  • W piątek ks. bp ordynariusz Roman Pindel udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas 3 gim. naszej parafii. W tej Mszy św. powinni uczestniczyć rodzice, bierzmowanych, ich chrzestni, ich dziadkowie, rodzeństwo.

 

     W związku z bierzmowaniem nabożeństwo majowe będzie odprawione po Mszy św. rannej o 6.30. Dzieci pierwszokomunijne, które przeżywają tzw. biały tydzień, będą miały nabożeństwo o godz. 16.00, na które zapraszamy także ich rodziców.

 

  1. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę na kościół w kwocie 2500 zł. Za te pieniądze kupiliśmy żarówki ledowe do wszystkich żyrandoli w kościele, a także 4 ornaty. Za ten dar ołtarza i piękny wystrój kościoła na I Komunię składamy serdeczne podziękowanie rodzicom i wszystkim, którzy przygotowywali tę uroczystość.

 

  1. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj Mały Gość Niedzielny.
PrintFriendly and PDF