Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 19 listopada 2017

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 19.11.2017

XXXIII Niedziela Zwykła

—————————————————-

 

 

  • Dzisiaj o godz. 12.15 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu o godz. 15.30 zostanie odmówiony różaniec z wypominkami, a o godz. 16.00 Msza św.

 

 

 

  • W tym tygodniu:

 

– we poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

– we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP

– w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; patronki muzyki i śpiewu kościelnego; wspomnienie św Kolumbana opata

– w czwartek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika;

– w piątek – wspomnienie śś. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

– w sobotę-wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza

 

 

  • W przyszłą niedzielę – 26 listopada – przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i zostanie odmówiona litania do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 

 

 

  • Po raz trzeci w rejonie Kęty wolontariusze Szlachetnej Paczki organizują pomoc dla osób starszych, samotnych, rodzin. Szczegóły w Internecie pod adresem: www.szlachetnapaczka.pl. , gdzie znajduje się baza rodzin będących w potrzebie. Celem tej akcji jest pomóc zorganizować dla ubogiej rodziny paczkę świąteczną przez zgłoszenie swojej woli pomocy konkretnej rodzinie, znajdującej się na w/w stronie internetowej.

 

 

 

  • Na ekrany kin wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych pt. „Sprawa Chrystusa”. opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty, podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę mialo miejsce. Film w kinach od 17 listopada.

 

 

 

  • 9 grudnia o 10.00 odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z oazy. Na to spotkanie rodzice mogą zapisać także inne chętne dzieci. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

 

 

 

  • Polecamy prasę katolicką.

 

 

PrintFriendly and PDF