Ogłoszenia duszpasterskie- Niedziela 18.06.2017

Niedziela 18.06.2017

XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dziś dodatkowa Msza Św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu Świętego. Przypominamy, iż trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała. Z tej też racji dzisiaj po południu o godz. 17.30 nieszpory eucharystyczne i litania do NSPJ, a o godz. 18.00 Msza św.

 

 1. W kolejne dni tygodnia rano o 6.30 procesja eucharystyczna i Msza Święta, o godz. 18.00 będą odprawione nieszpory eucharystyczne, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, a potem procesja wokół kościoła i następnie Msza św. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, a młodzież do niesienia feretronów i chorągwi w czasie procesji.

 

 1. W liturgii tygodnia:
  –     w poniedziałek – wspomnienie św. Romualda opata
  –    we wtorek– wspomnienie śś. męczenników Juliana Nowowiejskiego, biskupa i towarzyszy;
  –    w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi-zakonnika
  –    w czwartek – wspomnienie św. Papulina z Noli
  –    w piątek– uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  –    w sobotę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

 1. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Zapraszamy na tę Mszę św. także rodziców i nauczycieli.

 

 

 1. W sobotę 24 czerwca w Bulowicach odbędzie się Festyn Maltański. Rozpocznie go Msza Święta w kościele o 16.00, a później na stadionie odbędą się występy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Dochód z festynu przeznaczony jest na wsparcie finansowe maltańskiej Służby Medycznej.

 

 1. LKS Bulowice zaprasza na Turniej Seniorów w piłce nożnej, który odbędzie się 24 czerwca o godz. 10.00 na stadionie w Bulowicach, wezmą w nim udział drużyny z naszej gminy

 

 1. Polecamy prasę katolicką

 

 

PrintFriendly and PDF