Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 17 Grudzień

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela 17.12.2017
III NIEDZIELA ADWENTU

1. Po południu o 15.30 nieszpory a o 16.00 Msza Święta.

2. W liturgii tygodnia:
– w środę piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
– w czwartek – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła.

3. W czwartek odbywać się będzie spowiedź adwentowa w naszej Parafii. Godziny spowiedzi: przed południem od 8.00 do 12.00, z półgodzinną przerwą o godz. 10.00. Po południu spowiedź święta odbywać się będzie od 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Dzieci szkolne i z gimnazjum niech przyjdą do spowiedzi na godz. 14.30.
W czasie spowiedzi będziemy udzielać Komunii świętej. Prosimy skorzystać z tej możliwości, gdyż będzie wystarczająca ilość księży, żeby każdy mógł się spokojnie wyspowiadać i z czystym sumieniem zasiąść do kolacji wigilijnej.
Bardzo prosimy nie odkładać tej spowiedzi na późniejszą porę. Niech w tym dniu do spowiedzi św. przystąpią w miarę wszyscy Parafianie.

4. W środę o 17.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W sobotę chcemy odwiedzić chorych z sakramentalną posługą od godz. 8.30. Adresy tych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu tradycyjnie zachowujemy post od pokarmów mięsnych. Z racji wigilii nie będzie w tym dniu Mszy św. o 16.00. O godz. 24.00 odprawimy Pasterkę. Pół godziny przed Pasterką zostanie odśpiewana Jutrznia o Bożym Narodzeniu. Zachęcamy do licznego i pobożnego udziału. Wierni, którzy na Pasterce przyjmują Komunię św., mogą po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na diecezjalny fundusz obrony życia dzieci nienarodzonych.

7. Przypominamy, że w miesiącu grudniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana na Mszy św. o godz. 12.15.

8. Można dziś złożyć do puszki ofiarę przeznaczoną na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Przed kościołem są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny.

10. 4 stycznia w Ośrodku Zdrowia przy ul. Bielskiej 63 odbędą się bezpłatne badania wzroku w godzinach od 8.00-9.00

11. Polecamy prasę katolicką

PrintFriendly and PDF