Ogłoszenia duszpasterskie -Niedziela 16.04.2017

Niedziela 16.04.2017

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

 

  1. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

 

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o godz. 12.15 Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu w tym dniu nie będzie już ani nieszporów, ani Mszy św. Trzeba przyjść na Mszę św. przed południem. Składka z tego dnia tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie Pani Danusi, panu kościelnemu i młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a pani dr. Halinie i panu Tadeuszowi Łaźnemu za ofiarowane kwiaty do Bożego Grobu. Osobne podziękowanie składamy naszym strażakom, którzy i w tym roku pełnili straż honorową przy Grobie Pańskim, a także naszej orkiestrze, którą już dziś zapraszamy na nasz odpust parafialny. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary pieniężne na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać” także za ofiary pieniężne, składane przy Bożym Grobie, które są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

 

  1. Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

 

  1. W najbliższy piątek rano 21 kwietnia o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 23 kwietnia – parafia nasza będzie obchodzić swoją doroczną uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość całą parafię. Sumę odpustową odprawi ks. infułat Jan Dyduch były rektor UPJPII w Krakowie. Bardzo prosimy, aby na tę sumę odpustową przybyły dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy także naszą orkiestrę, asystę światła, młodzież do niesienia feretronów i chorągwi oraz poczty sztandarowe. Jest to również Niedziela Miłosierdzia dlatego o godz. 15.00 będzie odprawione nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy.

 

  1. We wtorek 18 kwietnia nasz parafianin Przemysław Wysogląd przyjmie w Rzymie świecenia diakonatu. Otoczmy go w tych dniach naszą modlitwą.

 

  1. Zebranie sprawozdawcze dla członkiń Koła Gospodyń odbędzie się 19 kwietnia tj. środa w świetlicy naprzeciw kościoła.

 

  1. 27 kwietnia jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę, zapisy u p. przewodniczącej Krystyny Łubik.

 

  1. Polecamy świąteczną prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF